Počáteční tabulky přihlášených družstev mužů a žen na r.2024

Pro seznam klikněte TABULKA ODMĚN

Přihlášky do soutěží družstev dospělých pro r. 2024

Již jen několik dní zbývá do termínu přihlášek družstev, do úterý 30.4.2024. Formulář přihlášky je ke stažení v Dokumentech STK na technické serveru ČGF.

Hřiště pro 2. a 3. ligu v sezóně 2024

Letošní soutěže družstev dospělých se hrají na hřištích:
 • 2.liga - 11.-12.5. Darovanský Dvůr,  26.-28.7. Beřovice
 • 3.liga - 15.-16.6. Sokolov,   3.-14.7. Greensgate Dýšina 

Počáteční tabulky všech soutěží družstev žen a mužů pro r. 2024

Počáteční seznam družstev pro soutěže družstev dospělích je sestaven na základě výsledků sezóna 2023.  Přesný stav bude znám až po ukončení termínu přihlášek 30.4.2024.
 
Pro počáteční tubulku klikněte ZDE.

Konečné tabulky všech soutěží družstev žen a mužů pro r. 2023

Postupu a sestupy týmů z jednotlivých soutěží naleznete ZDE.

Známe vítěze 3.ligy družstev mužů

Ve dnech 15.-16.7.23 proběhlo na hřišti Darovanský Dvůr druhé dvoukolo 3.ligy družstev mužů. Z vítězsrví a postupu do 2.ligy se radují družstva Greensgate GC B a Viet GC B. Od letošního roku platí, že i B a další týmy z jednoho klubu mohou postupovat do vyšší soutěže.

Proběhlo první dvoukolo 3.ligy družstev mužů

Na hřišti Terasy Ústí n.Labem se uskutečnil první ligový víkend. o odvou hracích dnech jsou nejblíže postupu do 2.ligy  družstva Viet GC s 815 ranami a Greensgate GC s 816 ranami. Postupuje pouze vítězné družstvo.

Počáteční  tabulky soutěží družstev mužů a žen 2023.

Předpokládané kluby v soutěží družstev mládeže pro letošní rok naleznete ZDE.

Konečné tabulky 2022 družstev mužů a žen

Konečné pořadí soutěží družstev dospělých i s postupijícími a sestupujícími družstvy pro sezónu 2022 naleznete ZDE.

Známe vítěze 3.ligy družstev mužů  A

Ve dnech 9.-10.7.2022 se na hřišti v Sokolově uskutečnilo druhé, závěrečné kolo 3.ligy družstev mužů. V sobotu soutěž přerušil extrémně silný déšť, který zaplavil některé grýny. Naštěstí se voda rychle vsákla a soutěž mohla být dokončena v plném rozsahu.První místo po prvním dvoukole hraném na hřišti ve Zbraslavi udrželi muži Golf Club Terasy Ústí nad Labem. Zvítězili součtem ran 1607. Nejlepším kluben z našeho regionu Západ A byl na třetím místě klub Greensgate GC, který ztratil na vítěze propastných 93 ran. Vítězům gratulujeme.
 
Autor: R.Běláč

Počáteční tabulky soutěží družstev 2022

Všechna přihlášená družstva pro letošní sezónu naleznete ZDE

Konečné pořadí soutěží družstev 2021

V letošním roce nám covidová situace dovolila dohrát plně soutěže družstev dopělých, i když u některých muselo dojít k menším termínovým přesunům. Gratulaci      si zaslouží za své výkony v extralize družstvo mužů Greensgate GC za druhé místo a družstvo žen GC Karlovy Vary za místo třetí. V první lize prohráli muži GC Karlovy Vary až ve finále a bohužel do extraligy nepostoupili.  Ve druhé lize si postup o soutěž výše vybojovalo družstvo mužů GK Hluboká nad Vltavou.
Všem zmiňovaným týmům gratulujeme.
 
Konečné tabulky všech soutěží naleznete ZDE.

Finálový víken 3.ligy 2021

Vítězem a tedy postupujícím do 2.ligy jsou kluby  Viet Golf Club A  a  GC Bitozeves.
Na hřišti v Benátkách proběhl finálový víkend 3.lidy družstev dospělých. I toto dvoukolo se hrálo na rány. Soutěž provázelo vysoké teploty a někteří hráči museli odstoupit ze hry ze zdravotních důvodů.
 
Autor: R.Běláč

Jsou za námi první dvě kola 3.ligy 2021

V gesci komise ČGF Západ A je organize soutěže dospělých 3.liga. První ligový víkend proběhl  ve dnech 12. - 13.6. na hřišti Darovanský Dvůr. Víkend byl velmi náročný, neboť soutěž hraje 24 týmů, se šesti hráči. Celkem tedy každý den startuje 160 hráčů, což obnáší 8 hodin startu.
Po prvním dvoukole jsou ve vedení hráči nového klubu Viet Golf Club A.
 
Autor: R.Běláč

Konečné pořadí všech soutěží družstev mužů a žen pro r.2020

Pro konečné umístění všech družstev v soutěžích dospělých klikněte na tabulku ZDEBohužel žádnému z klubů regionu Západ A se nepodařilo dosáhnout výraznějšího úspěchu. Naopak extraligu opouští v mužích Karlovy Vary a v ženách Mariánské Lázně. Věkový průměr a hráčů a i jejich výkonost se každým rokem posouvá níže a výsledky, kreré dříve stačili na první ligu, dnes nestaší ani na ligu druhou. A to je pro český golf dobře.

Autor: R.Běláč

Kalendář soutěží ČGF 2020

Aktuální KALENDÁŘ  soutěží družstev a turnajů pořádaných ČGF na rok 2020.

Konečné pořadí všech soutěží družstev mužů a žen pro r.2019

naleznete ZDE

Vítězi 2.ligy 2019 jsou družstva Sokolova a Líšnice

Ve 2.lize družstev mužů a žen pro r.2019 zvítězila družstva   GC SOKOLOV - ženy  a GK LÍŠNICE - muži. Tyto družstva zároveň postupují do 1.ligy. Všem hráčů těchto klubů gratulujeme. Finálový pavouk naleznete zde MUŽI    ŽENY
 
Autor: R Běláč

Vítězem 3.ligy družstev mužů  je pro rok 2019 je Pražský Golfový Klub

Ve dnech 13.-14.7.2019 proběhlo na hřišti Darovanský dvůr 3. a 4. kolo 3.ligy družstev mužů. Hráči tohoto klubu ještě navýšili náskok z prvního víkendu a zvítězili s náskokem 86 ran.
Konečné pořadí týmů naleznete  ZDE

Autor: R.Běláč

Závěrečné dvoukolo 3.ligy družstev A (Západ)

Za 9 dní proběhne na hřišti Darovanský dvůr druhé(závěrečné) dvoukolo 3.ligy družstev mužů.  Do středy 10.července do 12:00 můžete ještě doplňovat soupisku o nové hráče.  Pořadí týmů po první části nalezte zde Pořadí Muži po 2.kole.pdf (27,1 kB)
 
Autor: R.Běláč
 

 

Změny v soutěžích družstev v r.2019

V současné době se kluby přihlašují nebo potvrzují účast v soutěžích družstev pro rok 2019.

Letošní ročník dozná o proti loňskému roku změny, které se promítnou především do soutěží družstev mužů i žen v II. a III. lize a převážně se budou týkat dvou organizačních celků Západu A,  Západ B.      

Co vyvolalo tuto změnu stávajícího uspořádání soutěží?

Změnu vyvolaly tři klíčové faktory:

1. Naplněnost a vyváženost jednotlivých soutěží a tím i nerovnoměrnost kritérií pro postup do vyšší soutěže

2. Koncentrace klubů a hráčů

3. Dopravní dostupnost

Z pohledu vyváženosti a tím i co možná spravedlivého fungování kvalifikací a nižších soutěží, by bylo účelné, kdyby oblasti byly co možná nejvíce vyrovnané. To se týká nejenom počtu klubů resp. klubů, které se do soutěží družstev zapojují, tak i z hlediska počtu jejich hráčské základny. Dosavadní členění nezohledňovalo skutečnost, že některé lokality jsou bez klubů, nebo kluby v nich se minimálně zapojují do celostátních soutěží a na druhé straně jsou lokality jako Praha, Brno, Ostrava, ale i Karlovy Vary, kde je vysoká koncentrace klubů i hráčů. Tato nevyváženost v praxi znamená, že v rámci II. ligy žen  ZA, je v posledních letech v soutěži zapojeno 5 – 7 klubů; v III. lize mužů ZA stejný počet klubů. V rámci III. ligy družstev mužů ZB musí být díky přeplněnosti organizovány dvě tyto ligy.

Třetím faktorem, který možná pro někoho není klíčový,  je dopravní dostupnost. Snad dva příklady za všechny: Česká Lípa – Ostravice; Františkovy Lázně – Mnich.

Nové členění soutěží v rámci II. a III. ligy rozděluje kluby do čtyř skupin následovně:

Skupina A (Západ): kraje - Karlovarský, Plzeňský, Ústecký a Středočeský (okresy Rakovník, Kladno, Beroun a Praha – západ)

Skupina B (Střed a Jih): Praha, kraje – Jihočeský, Vysočina (okresy Pelhřimov, Jihlava, Třebíč) a Středočeský (okresy Příbram, Benešov a Praha – východ)

Skupina C (Severovýchod): kraje – Královehradecký, Liberecký, Pardubický, Vysočina (okresy Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou) a Středočeský (okresy Mělník, Nymburk, Kolín, Mladá Boleslav, Kutná Hora)

Skupina D (VB): kraje – Jihomoravský, Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský

Soutěže ligy  mužů a žen se ve čtyřech skupinách jako II. liga A, II. liga B, II. liga C a II. liga D. Právo startu má 12 družstev z každého regionu uvedených v Počátečních tabulkách soutěží družstev mužů a žen ČGF pro daný kalendářní rok, která potvrdila účast v soutěži na formuláři přihlášky nejpozději do 30. dubna téhož roku a zaplatila stanovený vklad. Do I. ligy postupuje vítěz a dva nejhorší týmy sestupují.

Soutěž se hraje na dvě fáze:

1. fáze   Dvě kvalifikační kola na rány

2. fáze   Jedno kvalifikační kolo na rány  

 Jamková hra na základně výsledků kvalifikace

Družstvo mužů tvoří 6 hráčů, družstvo žen 4 hráčky

 

Soutěže. III. ligy mužů i žen se hrají ve čtyřech samostatných skupinách jako III. liga A, III. liga B, III. liga C a III. liga D. Ve III. ligách (v rámci jedné skupiny) může za každý klub startovat neomezený počet družstev, přičemž družstva jednoho klubu sdílí soupisku bez omezení. To platí i pro kluby s družstvem ve vyšší ligové soutěži. Do vyšší ligové soutěže z III. ligy postupují dvě nejlepší družstva s tím, že postoupit může jen družstvo klubu, který nemá v následující sezóně své družstvo v některé vyšší ligové soutěži.

Soutěž se hraje minimálně 4 hrací dny na rány. Družstvo mužů tvoří 6 hráčů, družstvo žen 4 hráčky.

Autor: J.Míka

 

Přihláška do soutěží družstev 2019

Zde naleznete   Přihlášku  a dále Pokyny k soutěžím družstev. Přihlášku a poplatek je nutno odeslat a uhradit do 30.dubna 2019.

Počáteční tabulky soutěží družstev dospělých

 
Počáteční tabulky soutěží družstev 2019  naleznete ZDE. Jak jistě víte, Krajské soutěže byly nahrazeny 3.ligou.
POZOR - stále platí, že za klub mohou ve 3.lize nastupovat B, C,... družstva.
 
Autor: R. Běláč

Konečná tabulka soutěží družstev 2018

ZDE naleznete umístění všech družstev  mužů a žen, která hrála v soutěžích družstev ČGF v sezóně 1018.
 
Autor: R.Běláč

V Sokolově proběhlo 3. a 4. kolo soutěže družstev mužů Západ A 2018

Druhým, a tedy závěrečným, dvoukolem byla uzavřena letošní Krajská soutěž Západ A. Vítězem se stalo družstvo Golf Club Klínovec and Fichtelberg. Tím si zajistilo postup do 2.ligy. Do této soutěže vítězný klub doprovodí  hráči klubu Golf and Racing Club Karlovy Vary.

Do soutěže se přihlásilo šest druřstev, ale jedno družstvo ani nenastoupilo do prvního kola.  Vítězům a postupujícím gratulujeme.

Autor: R.Běláč

V Hazlově proběhlo 1. a 2. kolo soutěží družstev mužů Západ A 2018

Ve dnech 15.-16.6.2018 proběhlo na hřišti Hazlov 1. a 2. kolo soutěží družstev mužů Západ A. Do soutěže bylo přihlášeno 6 družstev, ale družstvo klubu Farma Michael ze soutěže odstoupilo ještě před zahájením prvního kola. Po prvním soutěžním víkendu je na prvním místě družstvo  Golf Clubu Klínovec &Fichtelberg s náskokem sedmi ran na druhý tým. Tím se stal, zlepšeným výkonem ve druhém kole, klub Golf & Racing Club Karlovy Vary.

Autor: R.Běláč

Přihlašte své družstvo do soutěží ČGF na r.2018

Formulář přihlášky do soutěží družstev ČGF je všem klubům ČGF rozesílán na jejich oficiální mailové adresy a dále je k dispozici na webových stránkách ČGF v sekci Dokumenty STK ke stažení. Tento formulář obsahuje detailní pokyny k vyplnění a podání včetně výše startovného pro rok 2018. Pozor, aby družstvo bylo do příslušné soutěže přijato, vyplněná přihláška musí být zaslána nejpozději do 30. dubna 2018 na e-mailovou adresu olga.masova@cgc.cz a současně musí být také do tohoto data uhrazeno stratovné. Na přihlášce naleznete bankovní účet pro zaplacení. Do soutěží družstev ČGF lze přihlásit jeden tým mužů, jeden tým žen, neomezený počet týmů do všech čtyř soutěží družstev mládeže ČGF (do 14 let, do 16 let, chlapci do 18 let a dívky do 18 let). Nově lze do Krajských soutěží přihlásit i další družstva dospělých.
  
 
Autor: R.Běláč

 

Změna v Krajských soutěžích družstev Západ A

Pro sezónu 2018 došlo ke změně soutěžního řádu v oblasti soutěží družstev.  V Krajské soutěži je povolena účast B, C,... týmů z jednoho klubu. Tyto družstva mohou postavit všechny kluby bez ohledu na to, v jaké soutěži hraje A družstvo. Postup družstev B,C,... do vyšší soutěže však   u těchto družstev není možný.

Postup pro přihlašování i platbu za tyto družstva je stejný jako u A družstev.

Autor: R.Běláč

 

Konečné tabulky soutěží družstev 2017

Finálovým víkendem extraligy byly ukončeny soutěže družstev pro rok 2017. Vítězi se stalo u mužů družstvo Golf Clubu Hodkovičkya u žen Golf Club Erpet Praha. Dužstvo Golf Clubu Royal Mariánské Lázně zvítězilo ve II.lize a postoupilo tedy do extraligy.

Kompletní umístě všech družstev naleznete zde

Autor: R.Běláč

Přihlašte své družstvo do soutěží 2017

Formulář přihlášky do soutěží družstev ČGF je všem klubům ČGF rozesílán na jejich oficiální mailové adresy a dále je k dispozici na webových stránkách ČGF v sekci Dokumenty STK ke stažení. Tento formulář obsahuje detailní pokyny k vyplnění a podání včetně výše startovného pro rok 2017. Pozor, aby družstvo bylo do příslušné soutěže přijato, vyplněná přihláška musí být zaslána nejpozději do 30. dubna 2017 na e-mailovou adresu olga.masova@cgc.cz a současně musí být také do 30. dubna 2017 na v přihlášce uvedený bankovní účet CGC připsáno jeho startovné. Do soutěží družstev ČGF lze přihlásit jeden tým mužů, jeden tým žen a nově od roku 2017 neomezený počet týmů do všech čtyř soutěží družstev mládeže ČGF (do 14 let, do 16 let, chlapci do 18 let a dívky do 18 let).
 
Dokumety ke stažení v pdf:   přihláška do soutěží      a     pokyny ke startu 2017
 
Autor: R.Běláč

Konečné tabulky soutěží družstev dospělých 2016

Konečnou tabulku umístění družstev v soutěžích dospělých pořádaných ČGF naleznete ZDE
 
Autor: R.Běláč
 • Vítězný Extraligový doubl = Karlovy Vary a Mariánské Lázně

Vítězem Extraligové soutěže družstev dospělých se pro r. 2016 staly Karlovy Vary v soutěži mužů a Mariánské Lázně v soutěži žen. Gratulujeme

Autor: R.Běláč

 

 • Vítězem Krajské soutěže družstev 2016 GC Luby

Vítězem a postupujícím do II.ligy je Golf Club Luby. Vítězný klub si vítězství zajistil konzistentními výsledky ve všech čtyřech kolech a příští rok si opět zahraje ve II.lize. Tam ho doplní z druhého místa Golf Klub Háje. Gratulujeme

Autor: R.Běláč

 

 

 • POZOR - změna hřiště pro druhé kolo Krajské soutěže družstev mužů

Druhé dvoukolo soutěže družstev mužů ve dnech 16.-17.7.2016 je přesunuto na hřiště SOKOLOV. Podrobnosti k soutěži naleznete na serveru ČGF.

Autor: R.Běláč

 

 • Proběhlo první kolo soutěže družstev Záapad A

Ve dnech 9.-10.7.2016 proběhlo první dvoukolo krajské soutěže družstev Západ A pro rok 2016.  Soutěže se tůčastnilo 7 družstev a ve vedení se usadilo družstvo GC Háje.

Pořadí po dvou kolech.pdf (310,4 kB)

Autor: R.Běláč

 • Informace k soupiskám krajské soutěže družstev Západ A 2016

Kapitáni na serveru ČGF vyplní soupisku družstva do středy 1.6.2016 do 12:00. Pro nedomovské hráče je nutno do tohoto data zajistit svolení o hostování (naleznete na technickém serveru) a zaslat mailem na  radek.belac@seznam.cz. Podrobné informace o soupiskách a sestavách naleznete v příslušných kapitolách hracího řádu ČGF.

·        Soupiska se vyplňuje na tech. serveru – Kluby – příslušný klub – v horní liště poslední záložka vpravo. Pokud nejde hráč přihlásit, je pravděpodobně blokován jiným klubem, nebo získal členství ve vašem klubu po 30.4.2016

·        Formulář pro hostování naleznete na technickém serveru – Dokumenty (vpravo)- Soutěže družstev- Formulář pro hostování

Autor: R.Běláč

 • Krajská soutěže družstev Západ A 2016

Do krajských soutěží v oblasti Západ A přihlásilo 7 týmů mužů. Družstvo žen se žádné nepřihlásilo. Soutěž se opět bude hrát společně, tedy kraj Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský. Soutěž bude čtyřkolová, všechna kola na rány.  I.a II. kolo se bude hrát na hřišti Cihelny ve dnech 4.-5.6. 2016, a III. a IV.kolo na hřišti Františkovy Lázně - Hazlov v termínu 16.-17.7.2016. Podrobnější informace naleznete na serveru čgf.
 • Počáteční tabulka soutěží družstev dospělých 2016

Počáteční tabulka družstev pro r.2016 dle výsledků  z předchozího roku naleznete ZDE
 • Krajské soutěže Západ A 2015

Ve dnech 15.-16.82015 proběhlo na hřišti Cihelny druhé dvoukolo Krajské soutěže družstev. V neděli soutěž krátce zastavila silná dešťová průtrž, ale zdržení bylo pouze půlhodinové.  S velkým náskokem soutěž vyhrál GC Cihelny, který si tak zajistil postup do II.ligy.
 

Autor: R.Běláč

 • Krajské soutěže Západ A 2015

Vzhledem k tomu, že se do krajských soutěží v oblasti Západ A přihlásilo 6 týmů mužů, bude se tato soutěž hrát společně, tedy kraj Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský. Soutěž bude čtyřkolová. Hrát se bude I.a II. kolo na hřišti HLuboká ve dnech 11.-12.7. 2015, a III. a IV.kolo na hřišti Cihelny v termínu 15.-16.8.2015.
 • Změny v  soutěžích družstev mužů a žen pro r.2015

Pro rok 2015 dochází k reorganizaci soutěž družstev dospělých. Bude rozšířena I.liga, kterou bude hrát dvounásobný počet týmů. Dojde ke zrušení III.ligy (většina týmů se posune do II.ligy) a budou vytvořeny krajské soutěžě, které budou řízeny regionálmími STK.
Kompletní strukturu naleznete ZDE
 
Autor. R.Běláč
 • Výsledky soutěží družstev mužů a žen pro r.2014

Finálovými koly byly ukončeny soutěže družstev pro r.2014. Vítězi se staly družstva Golf Clubu Erpet Praha. Z našehop regionu zaznamenaly úspěch ženy GC Týn nad Vltavou, které vyhráli I.ligu a postoupily do extraligy.  Pro rok 2015 dochází k zásadní změně ve struktuře soutěží. Proto zejména v nižších soutěžích dojde k posunům druýstev směren nahoru. Konečné výsledky soutěží ZDE.
 
Autor: Běláč
 • Seznam družstev pro r.2014

Bylo uzavřeno přihlašování družstev do soutěží pro r.2014. Seznam přihlášených naleznete zde.
 
Autor: Běláč
 • Přihlašte své družstvo do soutěží ČGF

V případě zájmu zůčastnit se soutěží družstev dospělích, je nutno přihlásit družstvo do konce měsíce dubna. Přihlášku naleznete zde.
 • Postup do II.ligy klubů Darová a Teplá

Ve dnech 20.-21.7.2013 proběhlo za velmi teplého počasí třetí a čtvrté kolo III.ligy. V mužích oslavilo návrat do II.ligy družstvo mužů GK Darovanský dvůr. V řenách poněkud nečekaně vybojovalo postup družstvo GK Teplá, které po třetím hracím dnu navíšilo náskok z pěti ran na osum před juniorkami ze Sokolova.

Autor: Běláč

 • Po prvním dvoukole III.ligy družstev dospělých vede Darovanský Dvůr a Sokolov

O víkendu 8.-9.6. se na hřišti Darovanský Dvůr odehrálo první dvoukolo II.ligy družstev mužů a žen. Na rozdíl od jiných oblastí počasí Západu A přálo a obě soutěže se odahrály bez jakýchkoliv problémů. Po dvou dnech vede v mužích družstvo GK Darovanský Dvůr před GC Nová Bystřice  a  v ženách GC Sokolov před GK Klášter Teplá  a to o pouhé dvě rány.

Autor: R.Běláč

 • Seznam družstev pro soutěže v r.2013

Seznam družstev přihlášených do soutěží družstev dospělých i mládeže naleznete ZDE

 

 • Postup do II.ligy pro týmy  Sokolova a Týna n.Vltavou

V sobotu 21.-22.7.2012 byla na hřišti Alfrédov odehrána dvě závěrečná kola III.ligy. Tentokrát počasí soutěži tolik nepřálo. V sobotu muselo být dokonce kolo dvakrát přerušenu kvůli bouřkám a zaplaveným grýnům. Poslední ženy dohrály až ve 20.40 hod., takže kolo se hrálo 13 hodin.

Vítězi III.ligy a postup do II.ligy si v soutěži mužů vybojovalo družstvo Sokolova a v soutěži žen družstvo Týna nad Vltavou. Na dalších místech se umístily družstva mužů Astoria GC Cihelny a GC Hořehledy, u žen GC Sokolov a GC Hořehledy. Vítězům Gratulujeme

Autor: Běláč

 • Po prvním dvoukole III.ligy vedou družstva Astorie GC Cihelny a GK Týna n.Vltavou

Ve dnech 9.-10.6.2012 proběhla na hřišti Hazlov u Fr. Lázní první dvě kola III.ligy družstev mužů a žen pro r.2012. Hráči měli velké štěstí na počasí, neboť se nenaplnila špatná předpověď a po oba dva dny nepršelo (ačkoliv v blízkém okolí padaly přímo provazy vody). V soutěži mužů nastoupilo 12 týmů, v soutěži žen 10 týmů, když družstvo Hluboké na poslední chvíli účast odřeklo. Tímto počtem se region Západ A řadí mezi regiony s největším počtem družstev v soutěži.

V soutěži mužů vede zatím družstvo Astoria GC Cihelny s 861 ranami před GC Sokolovem s 870 ranami. Týmy na 3. a 4. místě ztrácejí na druhé postupové místo 13 resp. 16 ran. U žen je na prvním místě GK Týn n.Vltavou s náskokem 43 ran před družstvem GC Sokolov a náskokem 59 ran na třetího.

Autor: R.Běláč

 • První a druhé kolo III.ligy družstev dospělých

V sobotu a neděli 9.-10.6.2012 proběhne první dvoukolo III.ligy družstev mužů a žen. Do soutěže se přihlásil rekordní počet družstev - 12 družstev mužů a 11 družstev žen. Veškeré informace pro hráče i kapitány naleznete na serveru ČGF v přílohách turnaje. K dispozici je  i slepá startovní listina.

Soupisku hráčů na sobotní první kolo je nutno odevzdat v pátek nejpozději do 19. hodin na recepci hřiště.

Autor: R.Běláč

 • Počáteční seznam družstev pro soutěže dospělích

Do soutěže dospělích může každý klub přihlásit  jedno družstvo mužů a žen. Mohou se přihlásit i kluby , které soutěž dosud nehrály a nejsou na počátečním seznamu. Ten vychází z účasti družstev v r.2011.

Souteze_druzstev_dospelych_2012_pocatecni_seznam.pdf (55,3 kB)

Autor: Běláč

 

 • Přihlášení družstev do soutěží pro rok 2012

Již jen několik dní chybí do konce dubna, kdy je konečný termín pro podání přihlášky a zaplacení poplatku za družstva dospělých i mládeže. Pozor: za družstvo mohou hrát pouze hráči, kteří mají členství v klubu. V případě, že má hráč nedomovské členství, je nutno mít povolení o hostování z domovského klubu.

Autor: R.Běláč

 • Změny v soutěžním řádu 

1. Hráč může reprezentovat jen klub, v němž má platnou registraci a členství nejpozději k 30.dubnu daného kalendářního roku, nebo v tomto klubu získal své vůbec první členství včetně případného členství v zahraničních klubech.

2. V jedné sezóně může hráč v rámci každé sdružené skupiny soutěří ČGF startovat jen za jeden klub. Sdružené skupiny jsou:

 • Extraliga, I.liga, II.liga, III.liga, IV.liga družstev mužů a žen
 • M ČR smíšených družstev žáků do 14 let a smíšených družstev mládeže do 16 let, M ČR chlapců a dívek do 18 let
 • soutěže družstev  seniorů a seniorek

Upřesnění pro soutěže mládeže: v jedné sezóně hráč může startovat pouze za jeden klub, ale ne nutně jen za jedno družstvo. V regionální kvalifikaci nebo         ve finálové části M ČR družstev žáků, chlapců a dívek však může hráč startovat už jen za jedno družstvo jednoho klubu.

3. Funkci kapitána družstva ve všech soutěžích může vykonávat profesionál. Kapitán nesmí vykonávat funkci nosiče (caddie)

4. V případě nenastoupení přijatého družstva v soutěžích družstev mládeže je klub povinen uhradit pořádkovou pokutu ve výši 2 000,-Kč