• Konečné tabulky soutěží družstev 2017

Finálovým víkendem extraligy byly ukončeny soutěže družstev pro rok 2017. Vítězi se stalo u mužů družstvo Golf Clubu Hodkovičkya u žen Golf Club Erpet Praha. Dužstvo Golf Clubu Royal Mariánské Lázně zvítězilo ve II.lize a postoupilo tedy do extraligy.

Kompletní umístě všech družstev naleznete zde

Autor: R.Běláč

 • Přihlašte své družstvo do soutěží 2017

Formulář přihlášky do soutěží družstev ČGF je všem klubům ČGF rozesílán na jejich oficiální mailové adresy a dále je k dispozici na webových stránkách ČGF v sekci Dokumenty STK ke stažení. Tento formulář obsahuje detailní pokyny k vyplnění a podání včetně výše startovného pro rok 2017. Pozor, aby družstvo bylo do příslušné soutěže přijato, vyplněná přihláška musí být zaslána nejpozději do 30. dubna 2017 na e-mailovou adresu olga.masova@cgc.cz a současně musí být také do 30. dubna 2017 na v přihlášce uvedený bankovní účet CGC připsáno jeho startovné. Do soutěží družstev ČGF lze přihlásit jeden tým mužů, jeden tým žen a nově od roku 2017 neomezený počet týmů do všech čtyř soutěží družstev mládeže ČGF (do 14 let, do 16 let, chlapci do 18 let a dívky do 18 let).
 
Dokumety ke stažení v pdf:   přihláška do soutěží      a     pokyny ke startu 2017
 
Autor: R.Běláč
 • Konečné tabulky soutěží družstev dospělých 2016

Končnou tabulku umístění družstev v soutěžích dospělých pořádaných ČGF naleznete ZDE
 
Autor: R.Běláč
 • Vítězný Extraligový doubl = Karlovy Vary a Mariánské Lázně

Vítězem Extraligové soutěže družstev dospělých se pro r. 2016 staly Karlovy Vary v soutěži mužů a Mariánské Lázně v soutěži žen. Gratulujeme

Autor: R.Běláč

 

 • Vítězem Krajské soutěže družstev 2016 GC Luby

Vítězem a postupujícím do II.ligy je Golf Club Luby. Vítězný klub si vítězství zajistil konzistentními výsledky ve všech čtyřech kolech a příští rok si opět zahraje ve II.lize. Tam ho doplní z druhého místa Golf Klub Háje. Gratulujeme

Autor: R.Běláč

 

 

 • POZOR - změna hřiště pro druhé kolo Krajské soutěže družstev mužů

Druhé dvoukolo soutěže družstev mužů ve dnech 16.-17.7.2016 je přesunuto na hřiště SOKOLOV. Podrobnosti k soutěži naleznete na serveru ČGF.

Autor: R.Běláč

 

 • Proběhlo první kolo soutěže družstev Záapad A

Ve dnech 9.-10.7.2016 proběhlo první dvoukolo krajské soutěže družstev Západ A pro rok 2016.  Soutěže se tůčastnilo 7 družstev a ve vedení se usadilo družstvo GC Háje.

Pořadí po dvou kolech.pdf (310,4 kB)

Autor: R.Běláč

 • Informace k soupiskám krajské soutěže družstev Západ A 2016

Kapitáni na serveru ČGF vyplní soupisku družstva do středy 1.6.2016 do 12:00. Pro nedomovské hráče je nutno do tohoto data zajistit svolení o hostování (naleznete na technickém serveru) a zaslat mailem na  radek.belac@seznam.cz. Podrobné informace o soupiskách a sestavách naleznete v příslušných kapitolách hracího řádu ČGF.

·        Soupiska se vyplňuje na tech. serveru – Kluby – příslušný klub – v horní liště poslední záložka vpravo. Pokud nejde hráč přihlásit, je pravděpodobně blokován jiným klubem, nebo získal členství ve vašem klubu po 30.4.2016

·        Formulář pro hostování naleznete na technickém serveru – Dokumenty (vpravo)- Soutěže družstev- Formulář pro hostování

Autor: R.Běláč

 • Krajská soutěže družstev Západ A 2016

Do krajských soutěží v oblasti Západ A přihlásilo 7 týmů mužů. Družstvo žen se žádné nepřihlásilo. Soutěž se opět bude hrát společně, tedy kraj Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský. Soutěž bude čtyřkolová, všechna kola na rány.  I.a II. kolo se bude hrát na hřišti Cihelny ve dnech 4.-5.6. 2016, a III. a IV.kolo na hřišti Františkovy Lázně - Hazlov v termínu 16.-17.7.2016. Podrobnější informace naleznete na serveru čgf.
 • Počáteční tabulka soutěží družstev dospělých 2016

Počáteční tabulka družstev pro r.2016 dle výsledků  z předchozího roku naleznete ZDE
 • Krajské soutěže Západ A 2015

Ve dnech 15.-16.82015 proběhlo na hřišti Cihelny druhé dvoukolo Krajské soutěže družstev. V neděli soutěž krátce zastavila silná dešťová průtrž, ale zdržení bylo pouze půlhodinové.  S velkým náskokem soutěž vyhrál GC Cihelny, který si tak zajistil postup do II.ligy.
 

Autor: R.Běláč

 • Krajské soutěže Západ A 2015

Vzhledem k tomu, že se do krajských soutěží v oblasti Západ A přihlásilo 6 týmů mužů, bude se tato soutěž hrát společně, tedy kraj Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský. Soutěž bude čtyřkolová. Hrát se bude I.a II. kolo na hřišti HLuboká ve dnech 11.-12.7. 2015, a III. a IV.kolo na hřišti Cihelny v termínu 15.-16.8.2015.
 • Změny v  soutěžích družstev mužů a žen pro r.2015

Pro rok 2015 dochází k reorganizaci soutěž družstev dospělých. Bude rozšířena I.liga, kterou bude hrát dvounásobný počet týmů. Dojde ke zrušení III.ligy (většina týmů se posune do II.ligy) a budou vytvořeny krajské soutěžě, které budou řízeny regionálmími STK.
Kompletní strukturu naleznete ZDE
 
Autor. R.Běláč
 • Výsledky soutěží družstev mužů a žen pro r.2014

Finálovými koly byly ukončeny soutěže družstev pro r.2014. Vítězi se staly družstva Golf Clubu Erpet Praha. Z našehop regionu zaznamenaly úspěch ženy GC Týn nad Vltavou, které vyhráli I.ligu a postoupily do extraligy.  Pro rok 2015 dochází k zásadní změně ve struktuře soutěží. Proto zejména v nižších soutěžích dojde k posunům druýstev směren nahoru. Konečné výsledky soutěží ZDE.
 
Autor: Běláč
 • Seznam družstev pro r.2014

Bylo uzavřeno přihlašování družstev do soutěží pro r.2014. Seznam přihlášených naleznete zde.
 
Autor: Běláč
 • Přihlašte své družstvo do soutěží ČGF

V případě zájmu zůčastnit se soutěží družstev dospělích, je nutno přihlásit družstvo do konce měsíce dubna. Přihlášku naleznete zde.
 • Postup do II.ligy klubů Darová a Teplá

Ve dnech 20.-21.7.2013 proběhlo za velmi teplého počasí třetí a čtvrté kolo III.ligy. V mužích oslavilo návrat do II.ligy družstvo mužů GK Darovanský dvůr. V řenách poněkud nečekaně vybojovalo postup družstvo GK Teplá, které po třetím hracím dnu navíšilo náskok z pěti ran na osum před juniorkami ze Sokolova.

Autor: Běláč

 • Po prvním dvoukole III.ligy družstev dospělých vede Darovanský Dvůr a Sokolov

O víkendu 8.-9.6. se na hřišti Darovanský Dvůr odehrálo první dvoukolo II.ligy družstev mužů a žen. Na rozdíl od jiných oblastí počasí Západu A přálo a obě soutěže se odahrály bez jakýchkoliv problémů. Po dvou dnech vede v mužích družstvo GK Darovanský Dvůr před GC Nová Bystřice  a  v ženách GC Sokolov před GK Klášter Teplá  a to o pouhé dvě rány.

Autor: R.Běláč

 • Seznam družstev pro soutěže v r.2013

Seznam družstev přihlášených do soutěží družstev dospělých i mládeže naleznete ZDE

 

 • Postup do II.ligy pro týmy  Sokolova a Týna n.Vltavou

V sobotu 21.-22.7.2012 byla na hřišti Alfrédov odehrána dvě závěrečná kola III.ligy. Tentokrát počasí soutěži tolik nepřálo. V sobotu muselo být dokonce kolo dvakrát přerušenu kvůli bouřkám a zaplaveným grýnům. Poslední ženy dohrály až ve 20.40 hod., takže kolo se hrálo 13 hodin.

Vítězi III.ligy a postup do II.ligy si v soutěži mužů vybojovalo družstvo Sokolova a v soutěži žen družstvo Týna nad Vltavou. Na dalších místech se umístily družstva mužů Astoria GC Cihelny a GC Hořehledy, u žen GC Sokolov a GC Hořehledy. Vítězům Gratulujeme

Autor: Běláč

 • Po prvním dvoukole III.ligy vedou družstva Astorie GC Cihelny a GK Týna n.Vltavou

Ve dnech 9.-10.6.2012 proběhla na hřišti Hazlov u Fr. Lázní první dvě kola III.ligy družstev mužů a žen pro r.2012. Hráči měli velké štěstí na počasí, neboť se nenaplnila špatná předpověď a po oba dva dny nepršelo (ačkoliv v blízkém okolí padaly přímo provazy vody). V soutěži mužů nastoupilo 12 týmů, v soutěži žen 10 týmů, když družstvo Hluboké na poslední chvíli účast odřeklo. Tímto počtem se region Západ A řadí mezi regiony s největším počtem družstev v soutěži.

V soutěži mužů vede zatím družstvo Astoria GC Cihelny s 861 ranami před GC Sokolovem s 870 ranami. Týmy na 3. a 4. místě ztrácejí na druhé postupové místo 13 resp. 16 ran. U žen je na prvním místě GK Týn n.Vltavou s náskokem 43 ran před družstvem GC Sokolov a náskokem 59 ran na třetího.

Autor: R.Běláč

 • První a druhé kolo III.ligy družstev dospělých

V sobotu a neděli 9.-10.6.2012 proběhne první dvoukolo III.ligy družstev mužů a žen. Do soutěže se přihlásil rekordní počet družstev - 12 družstev mužů a 11 družstev žen. Veškeré informace pro hráče i kapitány naleznete na serveru ČGF v přílohách turnaje. K dispozici je  i slepá startovní listina.

Soupisku hráčů na sobotní první kolo je nutno odevzdat v pátek nejpozději do 19. hodin na recepci hřiště.

Autor: R.Běláč

 • Počáteční seznam družstev pro soutěže dospělích

Do soutěže dospělích může každý klub přihlásit  jedno družstvo mužů a žen. Mohou se přihlásit i kluby , které soutěž dosud nehrály a nejsou na počátečním seznamu. Ten vychází z účasti družstev v r.2011.

Souteze_druzstev_dospelych_2012_pocatecni_seznam.pdf (55,3 kB)

Autor: Běláč

 

 • Přihlášení družstev do soutěží pro rok 2012

Již jen několik dní chybí do konce dubna, kdy je konečný termín pro podání přihlášky a zaplacení poplatku za družstva dospělých i mládeže. Pozor: za družstvo mohou hrát pouze hráči, kteří mají členství v klubu. V případě, že má hráč nedomovské členství, je nutno mít povolení o hostování z domovského klubu.

Autor: R.Běláč

 • Změny v soutěžním řádu 

1. Hráč může reprezentovat jen klub, v němž má platnou registraci a členství nejpozději k 30.dubnu daného kalendářního roku, nebo v tomto klubu získal své vůbec první členství včetně případného členství v zahraničních klubech.

2. V jedné sezóně může hráč v rámci každé sdružené skupiny soutěří ČGF startovat jen za jeden klub. Sdružené skupiny jsou:

 • Extraliga, I.liga, II.liga, III.liga, IV.liga družstev mužů a žen
 • M ČR smíšených družstev žáků do 14 let a smíšených družstev mládeže do 16 let, M ČR chlapců a dívek do 18 let
 • soutěže družstev  seniorů a seniorek

Upřesnění pro soutěže mládeže: v jedné sezóně hráč může startovat pouze za jeden klub, ale ne nutně jen za jedno družstvo. V regionální kvalifikaci nebo         ve finálové části M ČR družstev žáků, chlapců a dívek však může hráč startovat už jen za jedno družstvo jednoho klubu.

3. Funkci kapitána družstva ve všech soutěžích může vykonávat profesionál. Kapitán nesmí vykonávat funkci nosiče (caddie)

4. V případě nenastoupení přijatého družstva v soutěžích družstev mládeže je klub povinen uhradit pořádkovou pokutu ve výši 2 000,-Kč