Společný kalendář turnajů mládeže 2024 ve všech regionech.

Pro kalendář klikněte KALENDÁŘ JUNIOR 2024.

Změny v regionální tour DTZapadA v roce 2023

DTZapada vstupuje do svého 14.ročníku s velkými změnami. ČGF přistoupila k novému členění regionů, tak aby došlo k lepší poměrové vyváženosti počtu klubů. Původní region Západ A (Karlovarský , Plzeňský a Jihočeský kraj) byl nahrazen regionem A (kraj Karlovarský, Plzeňský, Ústecký a část Středočeského kraje). Jednotlivé kategorie celoročního žebříčku zůstávají. Co jsou největší změny?
 • výrazný nárůst počtu turnajů na 22, z toho dva dvoudenní.
 • turnaje na nových hřištích.
 • výše startovného zůstává i nadále 400,-Kč, po turnaji však nebude hřiště pro hráče zajišťovat oběd.
 • nově platí pro turnaje pravidlo 21.2. Maximální scóre, které činí na jedné jamce 11 ran (viz.pravidla Golfu str.180-181).
Autor: R.Běláč

Nezapomeňte se přihlásit na závěrečný dvoudenní turnaj na Darové

Záverečný turnaj letošní tour se odehraje tradičně na hřišti Darovanský Dvůr. Tento turnaj však bude  netradičně dvoudenní. Hraje se tedy o mnohem více bodů, takže  o vítězích jednotlivých kategorií není stále rozhodnuto. Jste již přihlášeni??

DT Západ je v poslední třetině

Turnajem v Mariánských Lázních vstoupila letošní tour do své třetí třetiny. V Soutěži klubů ve na prvním místě RGA Greensgate.

První letošní dvoudenní turnaj na jihu Čech.

Ve dnech 21.-22.5 se na hřištích Bechyně a Hluboká uskuteční první dvoudenní turnaj, kde se hraje o dvounásobný počet bodů.

Sezóna  DT 2022 začala turnajem v Kestřanech

V sobotu 23.4. začala prvním turnajem v Kestřanech letošní sezóna.  Další turnaj následuje   v neděli 1.5. na hřišti v Darovanském Dvoře.

První turnaj DT Západ A 2022 za 6 týdnů

Venku ještě mrzne, nové sezóna turnajů pro děti a mládež se však rychle blíží. První turnaj se odehraje 23.4. na hřišti v Kestřanech u Písku. V letošním roce nás čeká 15 turnajů obsahujících 1ý hracích kol. V turnajovém kalendáři jsou totiž dva dvoudenní turnaje. Tradiční 21.-22.5. Bechyně-HLuboká a nově finálový dvoudenní turnaj 24.-25.9. na Darovanském Dvoře.

Kalendář veškerých mládežnických turnajů pořádaných ČGF ve všech regionech najdete na stránkách www.cgf-sportovní golf-soutěže-kalendář akcí mládeže 2022. https://fls.cgf.cz/DBFL/CGSRedaction/Documents/Jun_Feb.pdf

Finále DTZápad A 2021 na Darovanském Dvoře

Dnes jsme opět po roce hráli o velké poháry pro celkové vítěze tour. Poslední turnaj letošní tour na Darovanském Dvoře hrálo 52 dětí. I přes chladnější počasí padlo několik výsledků kolem paru. V některých kategoriích bylo stále o co hrát a tento poslední turnaj (se čtyřnásobným počtem bodů) tedy významně promlouval do celkového pořadí.

Představujeme jednotlivé vítěze kategorií:

ml.žáci - ŠIMON Macek; st.žáci - ADÉLA Hrdinková; kadeti - JAN FILIP Balák; dorost - ANETA Soukupová; E (HCP 28-48) - FILIP JAN Balák

Všem gratulujeme.

 

Finálový turnaj na Darové je před námi

V neděli 19.9. se rozloučíme s další golfovou sezónou finálovým turnajem, tradičně na Darovanském Dvoře. Hrajeme o 4násobek bodů a ve většině kategorií je stále o co hrát.  Tradičně na celkové vítěze čekají nejen velké poháry, ale i hodnotné věcné ceny.

DTZápad A vstupuje do druhé poloviny

Turnajem na královském hřišti v Mariánských Lázních vstoupila letošní tour do druhé poloviny. Osmý turnaj nás čeká 3.8. na hřišti Greensgate Dýšina. Nezapomeňte se přihlásit.

Již se můžete přihlásit na první turnaj na hřišti Háje.

Od pondělí 17.5. je povoleno pořádat turnaje. Již nyní se můžete přihlásit na na první turnaj na hřišti Háje, který se uskuteční 23.5.2021.

Turnaj 16.5. v Alfrédově zrušen

Turnaje není zatím stále možné organizovat, proto je turnaj  v Alfrédově tento víkend zrušen. Pokud to bude možné, pokusíme se pro Alfrédov najít náhradní termín.

DT 2020  za několik dní končí - nezapomněli jste se přihlásit?

V pondělí 28.9. hrajeme o 4násobný počet bodů, neboť se jedná o poslední turnaj letošní sezóny. Nezapomeňte se přihlásit.

DT 2020 konečně startuje 

Od pondělí 11.5. je opět možné hrát turnaje. Začínáme plánovaným turnajem  24.5. na hřišti v Hájích. Pozor - turnaj na Draovanském Dvoře je přesunut z 10.5. na 31.5. Celý kalendář turnajů naleznete v sekci Dětská tour západ A - Kalendář turnajů.

Autor: R.Běláč

 

 

Konečné pořadí DT Západ A 2019

Díky vícenásobnému bodovému hodnocení na posledních turnajích nebylo v některých kategoriích  do posledního turnaje rozhodnuto o nejlepších v jednotlivých kategoriích. Např. v mladších žácích rozhodlo o vítězí pouze 5 bodů. Vítěz turnaje při tom bral 800 bodů.
 

mladší žáci:  

1. Zach Matouš GRERP        2. Hrdonková Adéla GCKYN     3. Doležal Ondřej GKTNV

starší žáci:    

1. Balák Jan Filip RGCML     2. Grim Matěj GRGGC             3. Pagáčová Lucie  GCKVA

kadeti:                

1. Vůch Jakub  GCHOR       2. Fiala Jan GCHOR                 3. Horský Juraj GRGGC

dorost:             

1. Rada Tomáš GRGGC       2. Chladová Martina RGCML     3. Brümmerová Anna RGCML

HCP 28,1-48    

1. Balák Filip Jan RGCML    2. Zahradník Jakub GRGGC       3. Vávra Jakub GRGGC 

Vítězům gratulujeme.

Autor: R.Běláč

 

Pozor, za tři dny hrajeme v Alfrédově o 3x více bodů.

V neděli 15.9. se na Turnaji v Alfrédově hraje o3x více bodů do Konečného žebříčku. Jste přihlášeni?

Autor: R.Běláč

Již druhý rok hrajeme na posledních turnajích o více bodů

V sobotu 31.8.2019 začíná seríe turnajů "masters" , kdy se hraje o více bodů do celkového žebříčku. Na hřišti Darovanský dvůr o dvojnásobek, v Alfrédově o trojnásobek a na závěrečném turnaji o čtyřnásobek.

Došlo ke změně pravidel

Jak asi většina z vás zaznamenala, došlo od 1.1.2019 ke změně pravidel. Některé změny jsou opravdu významné.  Na Facebooku DTZapadA budou některé důležité změny postupně stručně popsány. Pokud se tedy chcete dozvědět více, jděte na Facebook  www.facebook.com/DTZapadA/

Autor: R.Běláč

Ročník 2018 DT Západ A je za námi

9.ročník tour byl ukončen závěrečným turnajem na hřišti Darovanský Dvůr. Celkové výsledky naleznete v sekci DT výsledky.
 
Blíží se závěr letošní tour
Jsou před námi poslední tři turnaje.Nezapomeňte, že v letošním roce jsou tyto tři turnaje "dotovány" vícenásobky  bodů  za umístění. První takový turnaj se uskuteční 23.9. na hřišti Sokolov.
 
Autor: R.Běláč

 

Dětská Tour Západ A 2018 začíná již za deset dní

V neděli 15.4.2018 začínáme další sezónu prvním turnajem v Alfrédově. Jste již přihlášeni?

Autor: R.Běláč

 

 

 DT Západ A bylo ukončena závěrečným turnajem v Písku

V neděli 10.9.2017 proběhl poslední turnaj DT v letošní sezóně, který mohl ještě zamíchat celkovými výslledky. O vítězích bylo většinou již předem rozhodnuto, neboť měli nedostižný náskok. Na třetích a některých druhých místech však neměli hráči jistotu.

Jména celkových výsledků naleznete v DT výsledky.
 
Autor: R.Běláč
 

 

DT Západ A 2017 se blíží k závěru

Ještě tři turnaje chybí k ukončení letošní série dětských turnajů. V sobotu hrajeme v Bechyni, v neděli na Darovanském Dvoře. Vyhodnocení celkových vítězů letošní tour proběhne na hřišti v Písku, a to v neděli 10.9.  Nezapomeňte se přihlásit.

Autor: R.Běláč

 

2.turnaj DT Západ A v Alfrédově

V neděli 30.4.2017 proběhl druhý turnaj tour na hřišti Alfrédov. Ačkoliv bylo počasí mnohem příznivnější než předchozí týden, turnaje se zúčastnilo pouze 46 dětí. Nejlepší výsledek zahráli vítězové kategorie ml.žáci A.Popper a  dorostu D.Makovský, kteří zahráli 80 ran. Dalšími vítězi jsou K.Makovská, R.Kobza a J.Pecka.

Dětská Tour Západ A vstoupila do 7.ročníku

V neděli 23.4. 2016 odstartoval za velmi chladného počasí 7. ročník tour. Turnaj hrálo více jak sedmdesát odvážných a zmrzlých dětí. Mezi vítěze letošního turnaje se zapsali: Adam Popper, Lukáš Kessler, Jakub Tregner, Jan Kout, Kateřina Hajžmanová a Jan Chramosta.

Autor: R.Běláč

DT Západ A se rozšiřuje o kategorii dětí 6-9 let

DT Západ A se rozšiřuje o kategorii dětí 6-9 let. Děti budou hrát na 9 jamek systémem Stableford. Tato kategorie slouží zejména pro začínající děti, pro které je odehrání celého osmnáct ijamkového hřiště příliš náročné. Vzhledem k tomu, že některá 18 jamková hřiště nemají znormovánu devítku, nebudou tuto kategorii obsahovat všechny turnaje.  Sledujte zda je kategorie vypsána u turnaje na serveru ČGF.

Stejně jako v loňském roce bude umožněno hrát turnaje DT hráčům ve věku 19-21 let.

Autor: R.Běláč
 

 

Dětská tour Západ A má svůj Facebook

Fanoušci Facebooku mohou sledovat dění kolem Tour na Facebooku  DTZapadA. Zde naleznete zejména fotky z turnajů a aktuální informace .

 

POZOR - turnaj DT 2016 v Bechyni zrušen.

Z důvodu zatopení hřiště a jeho nezpůsobilosti ke hře je turnaj v Bechyni 4.6.2016 zrušen. Náhradní termín nebude vypsán.

Autor: R.Běláč

DĚTSKÁ TOUR ZÁPAD A  otevřela turnaje v r.2016 pro hráče ve věku 19 - 21 let.

Snahou ČGF je nabízet možnost sportovního golfu co největšímu spektru hráčů. Bohužel golfisté ve věku kolem 20 let, kteří nemají dostatečnou výkonnost pro účast v turnajích amatérské špičky (CGAT,…), mají omezené šance zahrát si sportovní golf na rány. Z tohoto důvodu bude zkušebně pro sezónu 2016 rozšířena kategorie dorost o hráče této věkové skupiny (mohou v ní tedy startovat hráči ve věku 17-21 let). Vítězi jednotlivých turnajů budou vyhlášeni ze všech hráčů hrajících v této kategorii. Do celkového hodnocení Tour pak budou počítány pouze výsledky dorostenců (17-18let). Pokud se tato novinka setká se zájmem, počítá ČGF Západ A s jejím zachování i pro další roky.
 
Autor: R.Běláč

Závěrečný turnaj DT Západ A 2015 v Darovanském Dvoře

V neděli 30.8.2015 proběhl poslední turnaj DT v letošní sezóně. Byla to tedy poslední možnost pro hráče, změnit své postavení  v celkovém žebříčku TOUR. V některých kategoriích měli hráči na prvních třech místech tak velký náskok, že jim pro udržení pozice stačila samotná účast v turnaji. Přesto v kategoriích ml.žáci a zejména st.žáci rozhodoval téměř každý bod a bylo tady nutno bojovat do poslední jamky.
Více na stránce DT výsledky
 
Autor: R.BĚLÁČ
 

 

Dva dny turnajového golfu - DT Západ A v Mar.Lázních a Karlových Varech 

Tour pokračovala  v Mariánských Lázních a v Karlových Varech, kde se tradičně hrálo hned druhý den. O oba turnaje byl velký zájem, takže  kapacita turnajů byla naplněna již týden předem a bylo nutno zavést seznam náhradníků. Bohužel se opakovala situace z Dýšiny, kdy se po publikování startovní listiny odhlásilo velké množsví hráčů. Po publikování již odhlášení způsobuje organizační komplikace a v případě odhlášení těsně před turnajem bere náhradníkům možnost se turnaj se zůčastnit. 
V M.Lázních nakonec hrálo 98 dětí a v K.Varech 102 dětí. Nejlepší výsledky se tradičně objevily v kat.mladších žáků - Dan Hlaváček a Lukáš Janda zahráli hřiště M.Lázně za 74 ran.
 
Autor: R.Běláč 

DT Západ A  pokračovala na Dýšině

Dne 1.8.2015 pokračovala tour na hřišti Dýšina. Dlouho předem byla naplněna kapacita turnaje. Bohužel v pátek odpoledne a ráno před turnaje se odhlásilo 12 dětí a dva hráči se nedostavili  na start bez omluvy. Toto pozdní odhlašování již neumožnilo nasadit do hry všechny náhradníky, takže někteří zájemci o hru museli zůstat doma.
Mezi vítěze se zapsali: v kat. ml.žáci - Denis Beran 78 ran, st.žáci - Lenka Nebezská 73 ran, dorost - Aneta Málková - 75 ran, kadeti - Barbora Sychravová - 78 ran,
kat HCP 28,1-54 Jiří ecka 58 bodů.
 
Autor: R.Běláč 

Turnaj DT Západ A v Sokolově

Na hřišti SOKOLOV se odehrál další turnaj DT. Z původně přihlášených 90 dětí jich na konec hrílo 83.  První hráči nastupovali za silného děště, ale počasí se naštěstí brzy umoudřilo. Všechny hráče předšil vítěz kategorie ml.žáci Lukáš Janda, který hřiště zahrál za 73 ran.
 
Autor: R.Běláč 

Turnaj DT Západ A v Alfrédově

V neděli 31.5. proběhl na hřišti Alfrédov další turnaj Tour za účasti 55 dětí. Skvělého výsledku dosáhla Sarah Hricíková, která zahrála 71 ran, tedy jednu ránu pod par hřiště a vyhrála kategorii st.žáci. Mezi další vítěze se zapsali Dan Hlaváček (ml.žáci), Karel Slavíček (kadeti) a Kristýna Rédlová (dorost).
 
Autor: R.Běláč

Turnaj DT Západ A v Bechyni

Čtvrtý turnaj DT Západ A proběhl na hřišti Bechyně. Turnaj poznamenala špatná předpověď počasí, neboť z původně přihlášených 50 dětí jich hrálo jen 36. Mezi velmi dobré výsledky určitě patří 82 ran dorostence J.Hnáta a 83 ran ml.žáka D.Špačka.
 
Autor: R.Běláč
 • První turnaj DT Západ A 2015

Dne 19.4.2015 proběhl na hřišti Darovanský dvůr první turnaj DT Západ A  v r.2015 s tradičně dobrou účastí. Hrálo 81 dětí, nejvíce v kategorii Smíšená.
Mezi první letošní vítěze se zapsali D.Hlaváček GKPLD, K.Růžička GCCPG, T.Kubata OLYGC, A.Podkonický OLYGC, T.Würfl GKPLD.
 
Autor: R.Běláč

Vítězové DT Západ A pro rok 2014

Dne 27.9.2014 byl finálovým turnaje v Alfrédově ukončen 5.ročník tour. V letošním roce se alespoň jednoho z patnácti turnajů zúšastnilo 303 dětí a bylo odehráné 973 kol. To je nárůst o 16%. tradičně nejvíce dětí hrálo v kategoriích mladších a starších žáků.
Celkový vítězové:
 
kat.mladší a starší žáci
1. OTÝPKA Kryštof  - GCKVA  2. JANDA Lukáš - GKPLD  3. STRÝČEK Kryštof - GKPLD
 
kat.starší a mladší žáci

1. KUDLIČKOVÁ AndreA - RGCML   2. PĚČ Jakubeta - GKPLD  3. SOUKUP David - GKPLD

kat.kadeti a kadetky
1. HNÁT Jakub - RGCML   2. ROZLIVEK David - GKPLD  3.KOUT Jan - GKPLD

 

kat.mladší a starší žáci
1. NĚMEČKOVÁ Amálie - RGCML   2. SYCHRAVA Jan - GCKVA  3. PUFFER Michael - GKHNV
 
kat. splolečná HCP 28,1 - 54
1. SOUKUPOVÁ Aneta - GKPLD   2. BALÁK Jan Filip - RGCML  3. HORSKÝ Juraj - GKPLD
 
Autor: R.Běláč
 • DT Západ A pokračovala na hřištích Mar. Lázně a Karlovy Vary

Ve dnech 12.-13.8.2014 pokračovala tour "dvoukolem" na dvou nejstaších hřištích naší země. V úterý proběhl turnaj v Mariánských Lázních za účasti 98 hráčů. Nejlepší výsledek z celého startovního pole zahrál vítěz kategorie ml.žáků Kryštov Otýpka - 75 ran. Svým výsledkem tedy předčil i starší hráče z ostatních kategorií. Dalšími vítězi se stali: P.Hrubý - kat. starší žáci, J.Exner - kadeti a M.Puffer - dorost.
 
Druhý den byl v Karlových Varech překonán rekord v počtu hráčů, neboť turnaj odehrálo 110 dětí. Většinu turnaje děti bohužel odehrály za nepříznivého počasí, ale všichni statečně dohrály celý turnaj. Nejlepší výsledek ze všech účastníku zahrál opět mladší žák H.Groch, který zvítězil s výsledkem 72 ran. Dalšími vítězi byli D.Siwy - st.žáci, F.Exner - kadeti a J.Sychrava - dorost.
Stínem tohoto turnaje byla neúčast několika hráčů, kteří se nedostavili ke hře a vůbec se neomluvili - Josef a Jan Toman, Lukáš Adam, Jiří Filip a David Sokol. Tím neumožnili jiným zájemcům si turnaj zahrát.
Autor: R.Běláč
 • Osmý turnaj DT Západ A v Cihelnách

Poprvé v několikaleté historii DT Západ A se jeden z turnajů série uskutečnil na hřičti Cihelny. Turnaje se zúčastnilo 56 dětí, když tradičně byla nejvíce obszena kategorie mladších a starších žáků. Nejlepší výsledek dne zahrál D.Blahutka, který obešel hřiště v paru. Z dalších kategoriích zvítězili: K.Otýpka-ml.žáci, J.Šidlo-st.žáci,  A.Němečková-dorost a T.Rada-kat. HCP 28,-54.
 
Autor: R.Běláč
 • Pozor změna v kalendáři turnajů DT Západ A 2014

10. turnaj plánovaný na 31.7.  na hřiště Františkovy Lázně -Hazlov byl přeložen na 27.8. 2014

 
 • Šestý turnaj DT Západ A na Hluboké

Další turnaj DT se uskutečnil  v neděli 15.6. na krásném, ale těžkém hřišti Hluboká. Turnaje se účastnilo 45 hráčů. Účast na turnakích v jižních Čechách je bohužel menší, neboť rodiče dětí ze silných krajů (Karlovarský, Plzeňský) nechtějí vážit dlouhou cestu. Nejlepší výsledky zahráli mladší žák L.Janda - 73 ran a kadet J.Hnát - 72 ran.
Autor. R.Běláč
 
 • Druhý turnaj DT Západ A v Písku

V neděli 18.5. proběhl druhý turnaj DT na hřišti v Písku. Na turnaj bylo přihlášeno 104 hráčů, ale vlivem špatného počasí na konec hrálo 74 dětí. Podmínky byly velmi náročné, takže některé děti turnaj nedohráli. Proto si určitě zaslouží ocenění výsledek 74 ran F.Pávka, která vyhrál kategorii ml.žáků a  výsledkově porazil i své mnohem starší spoluhráče. Vítězové dalších kategorií: kat.B-v.Klenor, kat.C-A.Podkonický, kat.D-A.Němečková, kat.E-A.Fedorova, která snížila svůj HCP z 54 na 38. Vítězům gratulujeme.
Autor: Běláč
 • DT Západ A začala turnajem na Darovanském Dvoře

V neděli 20.4.2014 začal 5.ročník turnajů pořádaných regionální STK ČGF Západ A turnajem na hřišti Darovanský dvůr. Turnaj měl tradičně velkou účast, když se zůčastnilo 91 hráčů a hráček. Mezi první letošní vítěze se zapsali: kat.A-Sarah Hricíková, kat.B-Barbora Sychravová, kat.C-Adam Podkonický, kat.C-Iveta Poslední, která zahrála 71 ran a v kat.E-Matyáš Trůka.
 
Autor: Běláč
 • Dětská tour Západ A 2014

Dětská Tour Západ A 2014 (dále jen DT) je série golfových turnajů v Karlovarském,Plzeňském a Jihočeském kraji,  určená mládeži do 18 let (narození 1996 a mladší). Soutěž je otevřená a právo zúčastnit se turnajů mají děti ze všech golfových klubů v ČR minimálně s HCP 54. Jednotlivé turnaje pořádají na svých hřištích příslušné golfové kluby ve spolupráci s Regionální STK. Za koordinaci  pořadatelských klubů zodpovídá Regionální STK ČGF, která zároveň zajišťuje také informační servis DT na webových stránkách ČGF. Všechny turnaje jsou započítávány do žebříčků ČGF.Kalendář najdete zde.

Autor: Běláč

 

 • Turnaj DT v Lubech z důvodu počasí zrušen

Turnaj DT v Lubech byl z důvodu nehratelného hřiště zrušen. Náhradní  termín turnaje je 6.7.2013 

 

 • Termínový kalendář DT Západ A 2013

V letošním roce obsahuje Dětská tour Západ A 16 turnajů na 14 hřištích. Jednotlivé termíny a hřiště na kterých se bude hrát naleznete ZDE

Autor: R.Běláč

 • Zimní tour dětská tour Západ A 2013

Dětská tour Západ A byla rozšířena o zimní sérii turnajů hraných v indooru na golfových simulátorech. Budou odehrány 4 turnaje v měsících leden - únor 2013. Propozice tour naleznete ZDE

Autor: R.Běláč

Fotogalerie: Dětská tour ZA

Tato fotogalerie je prázdná.